
Dzień dobry z POLKĄ
Bywa, że dzieci wpadają w złość i trudno nam zrozumieć przyczyny ich zachowania oraz okiełznąc ich emocje. O tym, jak wesprzeć je w tej sytuacji, rozmawiano podczas cyklicznego spotkania Dzień Dobry z Polką, które odbyło się 10 czerwca we VrouwenBuurtLab in Laak.
Poprowadziła je nasza wolontariuszka Wioleta Pabisiak, która jest studentką psychologii. Wskazała ona uczestniczkom, że gdy dziecko wybucha złością, to trzeba nazwać jego emocje i spróbować pomóc mu zrozumieć, co jest tego powodem. Metodą na rozładowanie złości może być aktywność fizyczna, czyli zrobienie pompek, przysiadów, boksowanie powietrza, poduszki ale też głębokie oddychanie.
Podczas ostudzenia silnych emocji, ważna jest też postawa samych rodziców. Na wtorkowym spotkaniu można było się dowiedzieć, jak nie dać się ponieść emocjom pociech.
Drogie mamy!!! Jeśli szukacie miejsca, gdzie można swobodnie porozmawiać o nurtujących Was problemach, to przyjdźcie na spotkanie Dzień Dobry z Polką. Na kolejnym, lipcowym, poruszymy temat problemów wychowawczych dzieci i młodzieży.